Ako meditovať. 6 rád pre začiatočníkov

Bookmark
ClosePlease login

Začínate s meditáciami? Týchto 6 rád vám môže pomocť.

1.Vyhraďte si čas a určite si frekvenciu

K tejto úlohe sa postavte pragmaticky. Úprimne si určite toľko času a takú pravidelnosť, ktorú bude skutočne schopní dodržiavať. Radšej každý deň po 10 minút. Ako raz za týždeň hodinu.

2.Nájdite si pohodlnú polohu

Hlavné je mať vystretý chrbát. To ale neznamená, že musíte sedieť na zemi s prekríženými nohami. Sadnite si na vankúšik, oprite sa o stenu alebo sa pohodlne posaďte na stoličku.

3. Meditujte nalačno

Keď sa najete, vaše telo trávi a teda energia aj pozornosť sa sústredí inde, ako potrebujete. Nemusíte byť úplne hladní, ale s meditáciou by som počkala aspoň 2 hodiny po väčšom jedle.

4. Meditujte v tmavej miestnosti

Alebo si dajte šatku cez oči, ak meditujete v ľahu. Pomôže vám to lepšie sa sústrediť. Hlavne, ak máte rozlietané myšlienky.

5. Neočakávajte

Nedávajte si žiadny cieľ (okrem pravidelnosti). Neočakájte, netlačte na seba. Proste prejdite celou meditáciou, či už máte deň lepší alebo horší. Či už sa sústredíte bez námahy alebo vám celý čas lietajú myšlienky.

6. Vyskúšajte Joga Nidru

Joga Nidra je druh meditácie a relaxácie, ktorý je veľmi vhodný pre začiatočníkov. Prečo? Prebieha vo veľmi pohodlnom ľahu a je celý čas sprevádzaná hlasom inštruktorky. Viete sa teda ľahšie sústrediť a viac si to užiť.

Máte otázku k meditácii? Pokojne mi napíšte alebo si prečítajte ďalšie články na blogu.

 

Meditácie pre začiatočníkov zadarmo

Vyskúšajte ktorúkoľvek z mojich meditácii zadarmo na tejto stránke. 

Alebo začnite s mindfulness meditáciou pre úplných začiatočníkov

Júlia Micháleková

Meditácie, relaxácie a mindfulness aktívne učím od roku 2020. Prvykrát som však do kontaktu s nimi prišla omnoho dávnejšie. Okolo roku 2012, v čase, keď som viedla tím ľudí v rámci online marketingovej agentúry a skúmala som, ako sa stať lepšou leaderkou. Odpoveďou boli práve rôzne mindfulness cvičenia. Mám certifikát učiteľky mindfulness, joga nidry, klasických meditácií, dychových cvičení a som vyštudovaná hypnoterapeutka.

Podpor tento projekt a získaj viac​

Cieľom tohto projektu je dopriať dovolenku pre myseľ čo najväčšiemu počtu ľudí na Slovensku. Preto je väčšina obsahu, ktorý tvorím úplne zadarmo. Ak chceš tento môj cieľ podporiť finančne, môžeš tak urobiť zakúpením online kurzu, vstupu do All inclusive dovolenkovej zóny alebo jednorázovým príspevkom. 

Blog o meditácii

je meditacia bezpecna

Je meditácia bezpečná?

Bookmark
ClosePlease login

Meditácie a mindfulness sú vo všeobecnosti veľmi bezpečné. Treba si však uvedomiť, že každý sme iný. Niekto je citlivejší, iný menej, a niektorí z nás si so sebou nosia aj traumy. Preto je dôležité vedieť, ako praktizovať tieto techniky bezpečne pre našu duševnú pohodu a zdravie. Na túto tému som

Čítať ďalej »
meditovat online julmia

Veľká novinka: Meditovať.online sa mení na Julmia

Bookmark
ClosePlease login

Ahojte, mám veľkú novinku!  Meditovať.online sa mení na Julmia. Dôvod tejto zmeny je jednoduchý. Meditovať už dlho nevystihuje to všetko, čo robím. Okrem meditácií sa venujem aj: Navyše chcem tento projekt šíriť medzi ešte viac ľudí. Do témy mindfulness, relaxácií a  sebarozvoja chcem priniesť viac ľahkosti, nadhľadu a slnka. Preto

Čítať ďalej »

Dostávaj novinky

Prihlás sa do newslettra, aby ti neušla nová meditácia. Do mailu ti budú chodiť nové videá, články či informácie o hodinách, ktoré učím naživo.